Instagram treści dla wszystkich oczywiście „bez” sexu

Kilka tygodni temu, jedna z moich już lekko podstarzałych znajomych zadała mi pytanie klucz. Słuchaj no…, ty taki ogarnięty w tych internetach, powiedz mi co to ten Instagram jest ?

Ponieważ sam całkiem niedawno szukałem definicji tego czegoś, odpaliłem z pamięci mniej więcej tak: Instagram to fotograficzny serwis społecznościowy hostingu zdjęć, połączony z aplikacją o tej samej nazwie, który umożliwia użytkownikom edycję zdjęć i filmów, stosowanie do nich filtrów cyfrowych oraz udostępnianie ich w różnych serwisach …

No dobra ?! pyta znajoma, a to bezpieczne dla młodych jest ? Nie deprawuje ? Sexualne podteksty tam nie atakują młodzieży szkolnej ???

Ależ skąd, jakie podteksty jaka deprawacja. To przecież najlepsze źródło wiedzy wszelakiej, którą w codziennym życiu stosować można z powodzeniem. Opowiedziałem znajomej jakie to ciekawostki można znaleźć na Insta i jaką cenną wiedzę można posiąść przeglądając go czasem zupełnie przypadkiem wielkiem.

Chciałbym i Wam podać kilka moich ulubionych tematów lub lepiej sfer tematycznych, które często subskrybuję i kontempluję przy każdej nadarzającej się okazji.

 

  1. To ogólnie świat zwierząt przyrody i zgodnego z ekologią trybu życia. Mam kota w domu i uważam te zwierzęta zdecydowanie bardziej ogarnięte niż psy. Kot wie czego chce i nikt nie będzie na nim niczego wymuszał. Na Instagrammie można znaleźć bardzo wielu zapaleńców hodowców, od których tacy jak ja mogą nauczyć się, w jaki sposób podchodzić do wychowania a potem obsługi kota. Mnie nadal pomimo lektury i obejrzeniu wielu zdjęć instruktażowych, nie udało się uzyskać efektu nie postrzegania mnie przez mojego kota jako saszetki z żarciem. Poniżej jeden z ciekawszych użytkowników Insta z dużą ilością ciekawych fotek.

IMG_2899

 

2. Na przeciwległym krańcu moich zwierzęcych zainteresowań jest pies. Nasz jest wiecznie zadowolony z życia. Wita mnie za każdym razem nawet jak wychodzę z kibelka po krótkiej wizycie. U psa ważne jest zdrowie psychiczne. Wiadomo zdrowy na umyśle pozbawiony kompleksów i nie zdołowany depresją staje się dla nas wiernym towarzyszem życia. Poniżej przykład psychologa zwierzęcego który wyprowadza jakże wredne bydle z doła. Cenię bardzo osiągnięcia Fapica w tej dziedzinie. Polecam

IMG_2905

 

3. Aktywność fizyczna. Jak wszyscy wiemy jak auto stoi w miejscu przez dłuższy czas, to mu tarcze rdzewieją i nie można nim potem ruszyć z miejsca. W czasach homosedes czyli człowieka siedzącego, ruch nawet ten najmniejszy jest zbawienną metodą na uninknięcie problemów z krążeniem. Modne stały się ostatnio ćwiczenia statyczne wykorzystujące ściany, podłogi i meble. Wszystko polega na odpowiednim napięciu i ułożeniu odpowiednich partii mięśniowych.

IMG_2897

 

4. Technologia technologia technologia. Małe ekraniki w smartfonach, komputery, telewizory. Tyle ostatnio mówi się o dbaniu o oczy. Po za kroplami nawilżającymi należy bezwzględnie chronić się przed ostrymi promieniami słońca i coraz większymi dawkami promieni UV. Prędzej czy później każdego trafi problem krótko lub dalekowzroczności. Ważne, żeby zawczasu wejść w dobre relacje z jakimś znającym się na rzeczy okulistą i optykiem.

IMG_2900

 

5. Higiena – to bardzo ważna rzecz. Co prawda ja raczej jak każdy chłop wyznaję zasadę, że po pierwsze nalezy na skórze utrzymywać odpowiednią ilość flory bakteryjnej a po drugie to częste mycie skraca życie. Jeśli już jakimś cudem dojdzie do kontaktu z wanną istotnym jest dobranie odpowiednich kosmetyków. Osobiście zawsze szukam takich, które się nie pienią. Jak już się zdarzy, że piana powstanie zawsze mam traumę, że mi nogi urwało jak ich nie widzę. Poniżej przykład akurat takiego środka do kąpieli oraz sposób jego dozowania.

IMG_2898

 

6. Wakacje – Super sprawa. Użytkownicy pokazujący miejsca w których byli, to bardzo pożądane zjawisko. Korzystam z takich kanałów bardzo często, ponieważ daje to dużą pewność co do kierunku wyjazdu i ostatecznie satysfakcję z dobrze wydanych pieniędzy. W przypadku poniżej polecam akurat tę plażę dla rodzin z dziećmi. Kałuże z morską wodą i długie wypłaszczenie z płycizną dają olbrzymi komfort dla rodziców i możliwość pełnego zapanowania nad bachorem.

IMG_2901

 

7. Wyjazdy motocyklowe. Nawet nie macie pojęcia jakim wyzwaniem jest spakowanie się na moto wyjazd, jeśli zabiera się żonę lub kochankę. Nie będę tu pisał o przekładaniu jednych majtek cztery razy bo to opowieść z brodą, ale chciałbym zwrócić uwagę na dodatki. Bardzo ważnym elementem w tułaczo campingowym życiu jest odpowiedni ręcznik. Musi być lekki, mały po złożeniu, absorbować wodę no i co najważniejsze szybko wysychać po użyciu. Gdyby nie użytkownik poniżej pewnie do tej pory jeździłbym z tym brązowym szajsem w kwiaty co to go mam w szafie.

IMG_2906

 

8. Żeglarstwo – miałem okazję w tym roku już dwa razy żeglować. Raz po morzu i raz po mazurskich jeziorach. Ważnym jak jasna cholera, jest dobór jachtu na wypad ze znajomymi. Chodzi oczywiście o miejsce w środku udogodnienia dające maksymalny komfort dla żeglarza. Opisy w w ofertach firm czarterowych niestety nie do końca dają wyobrażenie na ten temat.  Najlepiej korzystać w takim wypadku z użytkowników, którzy testują sprzęt i dzielą się z innymi swoimi sprawdzonymi w praktyce opiniami.

IMG_2893

 

9. Uwielbiam historię, stare budowle i ruiny. Mógłbym zamieszkać na przykład w Atenach po to tylko, żeby codziennie spoglądać na Partenon lub świątynie Zeusa. Oczywiście na Insta można znaleźć bardzo wielu użytkowników skrzywionych dokładnie w tym samym kierunku co i ja. To konkretne zdjęcie modelstarz_ uważam za trochę nie udane. Nie lubię łączenia starego z nowym. Zestawienie starorzymskich murów z Peugeotem 206 w dieslu wywołuje nieokiełznany chaoswełbie.

IMG_2903

 

10. Wzornictwo przemysłowe. Po wielu latach pracy skoncentrowanej na projektowaniu doszedłem ostatnio do wniosku, że jest to mój ulubiony kierunek. Zaprojektowanie czegoś co jest wyjątkowe, piękne, funkcjonalne, ergonomiczne, bezpieczne, tanie w produkcji …….. dobra mógłbym tak długo. Poniżej jednen z moich ulubionych wzorów krzesła. Doskonały w prostocie o ciekawych proporcjach dający użytkownikowi komfort i wygodę. No może czarna tapicerka w przypadku białego kota nie jest szczęśliwym rozwiązaniem, ale ogólnie trzyma się to siedzidło pupy. Przepraszam kupy.

IMG_2908

 

11. Dla mnie program usterka to absolutny hit telewizji. Oglądam niektóre odcinki po kilka razy i ciągle nie mogę wyjść z podziwu,  jak można być niedouczonym paprakiem i brać za to jeszcze pieniądze. Poniżej przykład użytkownika Insta wytykającego właśnie tego typu przypadki. Hydraulik z pod Wólki Mlądzkiej wykazał się tu całkowitym brakiem jakichkolwiek podstaw fachu. Niedość, że puścił tę rurę odsadzając ją od ściany, to jeszcze farby mu nie stykło i zrobił dwukolor. Bosze widzisz i nie gszmisz.

IMG_2902

 

12. Oczywiście nawet przy najbardziej szczerych chęciach upubliczniania bezpiecznych treści zdarzają się i takie przypadki. Zdjęcia pokazujące wprost nieszczęście i krzywdę niestety też się zdarzają. Poniżej bardzo drastyczne foto pokazujące małe słoniątko zagryzione przez wściekłego psa. Wszystkich mających słabe nerwy proszę o nie przewijanie do dołu.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

A jednak masz mocne nerwy

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

 

 

IMG_2907

 

 

  • |